1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Наукова робота кафедри

Україно–Індійське співробітництво

Співробітники кафедри промислової біотехнології підтримують тісні зв’язки з Національним технологічним інститутом штату Карнатака (Індія). З 2012 по 2014 рр. під керівництвом проф. Дугана О.М. виконувався білатеральний Україно-Індійський проект «Розробка пробіотичного препарату для покращення засвоєння антиоксидантів». Наукова робота здійснювалась за підтримки Державного агентства з питань науки, інновації та інформатизації України та Уряду республіки Індія. Основний напрям роботи — конструювання пробіотиків нового покоління з антиоксидантною дією. Розробка засобів для корекції мікрофлори організму людини є однією з актуальних технологічних тенденцій сучасної біотехнології  та медицини. Останнім підтвердженням цієї тези є зазначене положення про створення пробіотиків нового покоління, яке було озвучено на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у 2014 року.

Мета наукової роботи – дослідження біотерапевтичного потенціалу штаму з індійської колекції –Lactobacillus plantarumМТСС 2621 – перспективного продуцента нового пробіотика з антиоксидантними властивостями. На підставі досліджених пробіотичних властивостей штаму розроблені технологічні умови, що забезпечують високу швидкість росту культур та накопичення ними біомаси. Встановлено параметри вирощування культур та методом математичного моделювання оптимізовано середовище культивування. Високий рівень біотерапевтичної активності таназо-позитивного штамуL. plantarum МТСС 2621показав доцільність його подальших досліджень з метою розробки пробіотичного препарату.

В 2014-2016р. робота з індійськими партнерами здійснюється на рівні реалізації наукових досліджень та спільних публікацій статей, тез доповідей, участі в міжнародних конференціях.

 

Українсько-Китайське співробітництво

Проф. Дуган О.М., декан ФБТ, на чолі делегації НТУУ «КПІ» 11-21 жовтня 2014 р. здійснив візит до Університету м. Хуечжоу (провінція Гуандун, КНР).

Укладено Договір про співробітництво між НТУУ «КПІ» та університетом м. Хуечжоу. Згідно договору будуть розширені наукові та академічні контакти та планується заснування Спільного дослідницького інституту.

 

Стажування студентів

 

За останні п’ять років більше десяти студентів кафедри проходили стажування у зарубіжних університетах та наукових установах: Рейнсько – Вестфальському технічному університеті м. Аахен (Німеччина), університеті WWU м. Мюнстер (Німеччина), Інституті молекулярної фізіології рослин ім. М Планка (м. Потсдам, Німеччина), університеті Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg, місто Halle (Saale) (Німеччина), університеті RWTH Aachen (Німеччина).

Library of the Faculty